Menu

InvenTex

Innowacyjny system i urządzenia CAD/CAM

InvenTex to marka systemu CAD/CAM znanego i obecnego na polskim rynku od 1999 roku. Od początku domeną systemu jest łatwość i przejrzystość jego obsługi. To InvenTex wytyczył nowy standard szkoleń i wdrożeń. Już zaledwie po trzech dniach szkolenia użytkownicy samodzielnie pracują na systemie w warunkach produkcyjnych. InvenTex to nie tylko oprogramowanie, to również kompletne rozwiązania sprzętowe. Seria ploterów InvenJet to od wielu lat bardzo solidny i funkcjonalny element systemu. InvenCut to seria innowacyjnych katerów produkowana w specjalnych wersjach wykonania przez naszych partnerów. Dokładamy wszelkich starań, aby oferowane przez nas rozwiązania były nowoczesne, a zarazem sprawdzone i przetestowane w warunkach produkcyjnych. Nowości wprowadzamy rozważnie, zawsze pamiętamy o kwestiach serwisowych i zabezpieczeniu części zamiennych.

Zastosowanie, branże

System InvenTex znajduje zastosowanie w działach projektowania i przygotowania produkcji w wielu branżach przemysłu odzieżowego oraz tekstylnego. Jako rozwiązanie kompleksowe nakierowane na użytkowników branży odzieżowej i tekstylnej, posiada znaczącą przewagę w tych właśnie branżach nad takimi produktami jak AutoCAD, SolidWorks, Catia, Inventor itp. Głównie przemysł tekstyliów technicznych wykorzystuje wspomniane produkty, ale niestety wiele funkcji tekstylnych jak nacinki, zaszewki, złożenia, definicja szwów, stopniowanie rozmiarowe czy tworzenie układów rozkrojów jest praktycznie niemożliwe lub bardzo utrudnione. Z pomocą systemu InvenTex szybko i łatwo wykonamy potrzebne czynności.

Wszystkie segmenty produkcji odzieży tekstylnej i skórzanej oraz galanterii

Tapicerka meblowa, rozkrój materiałów tekstylnych i skór

Tapicerka samochodowa, dywaniki, akcesoria i inne dodatki

Tekstylia i materiały techniczne, rozkrój włókien dla kompozytów...

Specjalna wersja oprogramowania dla celów edukacji

Firma SEMACO, twórca i dystrybutor systemu InvenTex, oferuje atrakcyjne warunki licencyjne, które są odpowiedzią na potrzeby nauczycieli i wykładowców oraz uczniów i studentów w szkołach zawodowych, średnich i wyższych. Uczniowie i studenci mogą zdobywać nowe umiejętności z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi systemu InvenTex. System jest nowoczesny tworzony z uwzględnieniem najnowszych trendów zarówno informatycznych jaki i branżowych. Duże możliwości funkcjonalne pozwalają realizować najbardziej wymagające projekty.

SEMACO

Właścicielem marki InvenTex oraz jego samodzielnym projektantem i producentem jest polska firma SEMACO. Firma SEMACO od początku działalności dostarcza urządzenia i technologie dla branży odzieżowo-tekstylnej. Przez ponad ćwierć wieku wytycza nowe standardy w realizacji innowacyjnych rozwiązań dla producentów odzieży, tapicerki i tekstyliów. Nasze doświadczenie oraz solidność w biznesie, potwierdzone wielokrotnym otrzymaniem certyfikatów lojalnościowych “Solidna Firma” i “Przedsiębiorstwo Fair Play” jest gwarancją satysfakcji i udanych transakcji handlowych.