Menu

Profil Firmy

Oprogramowanie InvenTex tworzone jest samodzielnie przez powstałą w 1989 roku firmę SEMACO, skupiającą grupę specjalistów z ogromnym doświadczeniem w szeroko rozumianej branży przemysłu odzieżowego i tekstylnego.

Początki działalności to głównie import przemysłowych maszyn do szycia: maszyn stębnowych, owerloków i maszyn drabinkowych produkowanych głównie w Chinach i na Tajwanie. Wraz z upływem czasu, ale również w odpowiedzi na zmieniające się realia rynku i wymagania klientów, zakres działalności zwiększał się.

Ważnym momentem był rok 1998, kiedy podjęta została strategiczna decyzja o wejściu na rynek polski i poważnym zaangażowaniu w rozwój, promocję i sprzedaż pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych systemu InvenTex CAD/CAM. Kolejne siedem lat intensywnego udziału w badaniach i rozwoju systemu uwieńczone zostało uzyskaniem przez SEMACO pełnych praw do nazwy InvenTex, która to nazwa stała się dobrze znana i rozpoznawana w Środkowej Europie.

Dziś firma SEMACO postrzegana jest jako jeden z najbardziej wartościowych i doświadczonych dostawców zaawansowanych technologii, zaimplementowanych w branży odzieżowej, mebli tapicerowanych, branży motoryzacyjnej, oraz w zakresie przemysłowej techniki tekstylnej. Postrzegana nie tylko poprzez wielkość sprzedaży, ale również poprzez zgromadzoną przez ponad 20 lat wiedzę i doświadczenie. Bez względu na to, czy chodzi o wyposażenie szwalni, prasowanie, podklejanie, krojownię, rozwiązania softwarowe dedykowane dla krojowni, zarządzanie produkcją, wszystkie te obszary są strategicznymi częściami działalności firmy SEMACO.

SEMACO jest przedstawicielem firm: JUKI, Union Special, Kansai Special, Vibemac, AMF-Reece, Comel, Martin Group, Hashima, Ardmel, TKT, SinaJet, Serkon, Orox …i wielu innych.

sem_profil05Zaawansowany system komputerowy InvenTex dostarcza branży odzieżowej i tekstylnej najnowocześniejszych rozwiązań sprawdzonych w trakcie kilkuset instalacji systemu wykonanych dla wiodących firm, reprezentujących dobrze znane i rozpoznawane marki międzynarodowe. Nasze doświadczenie, kompetencje, wiedza i koncentracja na potrzebach klienta, uzupełniona kompletną ofertą – wszystkie te czynniki efektywnie wspierają działania naszych klientów i pozwalają na osiągnięcie zwycięstwa w trudnych warunkach konkurencji rynkowej.

Zasadniczą częścią działalności firmy jest rozwój i implementacja nowoczesnych, kompletnych systemów CAD/CAM przeznaczonych dla krojowni, z modułami towarzyszącymi: IMM – inteligentnego, automatycznego tworzenia układów rozkroju, ICP – planowania zleceń rozkroju, PDM – zarządzania danymi o produktach, FDS – projektowania oraz VST 3D – systemu wizualizacji trójwymiarowej. Zintegrowane systemy zarządzania pracą krojowni Cut-ERP, dedykowane kontroli wszystkich etapów przygotowania i rozkroju produkcji odzieżowej i tekstylnej oraz związanych z nią obszarów produkcji, znajdują się również w zakresie obecnych prac badawczo-rozwojowych.

sem_praca05Zatrudniając wysokiej klasy specjalistów, jesteśmy w stanie z sukcesem połączyć wiedzę teoretyczną i rzeczywiste, praktyczne wymagania i oczekiwania wynikające z procesów produkcyjnych. Szeroki zakres oferowanych rozwiązań i maksymalna elastyczność – to cechy wyróżniające SEMACO. Wiele lat ciężkiej pracy, słusznych decyzji i wynikających z nich sukcesów uczyniło SEMACO firmą niezależną finansowo. Potencjał ten pozwolił na stworzenie w roku 2000 nowej firmy: SEMACO INVEST GROUP – niezwykle aktywnej i odnoszącej sukcesy w branży budownictwa mieszkaniowego. Ukierunkowany w ten sposób rozwój firmy, wpłynął na umocnienie struktur organizacyjnych SEMACO, zwiększając jednocześnie możliwości finansowe i gwarantując bezpieczeństwo podejmowanych decyzji operacyjnych.

Centrala firmy znajduje się w Krakowie. SEMACO posiada również oddziały w Katowicach i Łodzi. SEMACO działa na całym terytorium Polski, eksportuje również swoje produkty do wielu krajów.

SEMACO sp.j. jest zawsze obecne na najważniejszych imprezach wystawienniczych w Polsce: “INTERMASZ”, TECHCONFEX, Meble, Drema, FURNICA, FurniFab, Meble Ostróda, PTAK EXPO, KOMPOZYT EXPO, „Poznański Tydzień Mody”. Firma SEMACO wystawiała się, lub brała udział w najważniejszych imprezach międzynarodowych:

IMB Kolonia, Niemcy od 1993 obecni na kolejnych edycjach targów, od 05/2003, 05/2006 & 05/2009 prezentacja system InvenTex
ITMA Milan, Włochy 09/1995, 05/1999
JIAM Osaka, Japonia 05/1996, 05/1999, 05/2005
JIAM Singapur 05/2008
Bobbin Show Atlanta, USA 09/1996, 05/2002
CISMA Szanghai, Chiny 09/2004, 09/2005 i 09/2007-edycja, na której prezentowany był system InvenTex, 09/2009, 09/2011, 09/2013
Texprocess Frankfurt n/M., Niemcy 05/2011, prezentacja najnowszej wersji systemu CAD/CAM InvenTex 2010, 06/2013 prezentacja najnowszej wersji systemu InvenTex CAD/CAM v.11, 05/2015 prezentacja InvenTex CAD/CAM v.12